X
Teslimat : Lütfen adres seçin
Türkiye  
İlçe
  
  
Cart Loading

Tedarik Şart & Koşulları

WEB SİTESİ TEDARİK ŞART VE KOŞULLARI

Bu Web Sitesi Şart ve Koşulları (“Şart ve Koşullar”) Tiens İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. (“Tiens”) ve sattığı ürünlerle ilgili şart ve koşullar hakkında bilgiler sunmaktadır.

Distribütör, Tiens web sitesi (“Site”) üzerinden sipariş vermeden önce bu Şart ve Koşulları okumalı ve anladığından emin olmalıdır. Sipariş vermeden önce söz konusu Şart ve Koşulların kabul edilip edilmediği sorulacaktır.

Bu Şart ve Koşullar kabul edildiği takdirde Distribütör tarafından “Kabul ediyorum” yazan tuş tıklanmalıdır, aksi takdirde Site’den ürün satın alınması mümkün değildir. İleride yapılacak işlemler için bu şartların Distribütör tarafından basılması ya da bilgisayarda saklanması tavsiye edilir.

Bu Şart ve Koşullar üzerinde zaman zaman 6. madde kapsamında değişiklikler yapılabilir. Distribütör ürün sipariş vermek istediğinde güncel Şart ve Koşulları okumakla yükümlüdür.

  1.       TİENS HAKKINDA

1.1     Tiens Türkiye’de kurulmuş ve İstanbul Ticaret Siciline 452931-0 sicil numarası ile kayıtlı şirket merkezi İzzetpaşa Mh. Yeniyol Cd. Nurol Tower No:3/73 K:12 D:1201 Kağıthane-Şişli/İstanbul adresi olan bir şirkettir. Şirketin KDV numarası ESB62157516’dır.

1.2    Tiens ile temasa geçmek için [bilgi@tienseurope.com] adresi kullanılabilir.

  1.   TİENS ÜRÜNLERİ

2.1 Site’de yer alan tüm ürün fotoğrafları tanıtım amaçlı olup her ne kadar bu konuda gayret gösterilse de ürünler bu görüntülerle farklılık gösterebilir. Aynı şekilde ürün ambalajları da Site’deki görüntülerle farklılık gösterebilir.

2.2 Siparişlerde yer alan ürünlerin stoklarda olup olmadığı konusunda Distribütör bilgi@tienseurope.com adresine e-posta atarak Tiens tarafından bilgilendirilecektir. Ürünlerin stokta bulunmaması durumunda Distribütör tarafından verilen sipariş işleme alınmayacaktır.

3. SİTENİN KULLANIMI

3.1 Site’nin kullanılması işbu Şart ve Koşullar’daki hükümlere tabidir. Bu sebeple söz konusu hükümlerin Distribütör tarafından okunması önem arz etmektedir.

3.2 Site’den ürün sipariş verilebilmesi için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması veya yasal olarak sözleşme yapma ehliyetine sahip olması gerekmektedir.

3.3 Tiens yetkili temsilcileri tarafından yapılacak açıklama ve beyanların sorumluluğunu üstlenmektedir. Tiens işbu Şart ve Koşullar ve Gizlilik Politikası’nda bulunan maddelere bağlı kalacağını taahhüt eder. Söz konusu hükümlerde yapılacak düzenleme ve değişiklikler Tiens tarafından yazılı olarak yapılacaktır.

4. KİŞİSEL VERİLERİN KULLANILMASI

Distribütör’e ait kişisel veriler Tiens tarafından sadece Gizlilik Politikası’nda öngörüldüğü şekilde kullanılacaktır. Bu sebeple söz konusu Gizlilik Politikası’nın Distribütör tarafından okunması gerekmektedir.

5. TİENS İLE DİSTRİBÜTÖR ARASINDAKİ SÖZLEŞMENİN KURULMASI

5.1 Site üzerinden sipariş vermek için izlenilmesi gereken aşamalara Site üzerinden erişilebilir.

5.2 Sipariş süreci boyunca siparişte olabilecek çeşitli hata ve yanlışlıkları düzeltmek için imkanlar olacaktır. Distribütör sipariş boyunca her sayfayı okuyarak siparişin doğru olduğundan emin olmalıdır.

5.3 Distribütör’ün siparişi vermesini takip eden sürede Distribütör’e Tiens tarafından siparişin alındığını bildiren bir e-posta gönderilecektir. Bu e-posta siparişin kabul edildiği anlamı taşımamaktadır. Siparişin ne şekilde kabul edildiğine ilişkin bilgiler 5.4’te gösterilmiştir.

5.4 Siparişlerin kabul edildiğine ve ilgili ürünlerin gönderildiğine ilişkin Distribütör’e Tiens tarafından ayrıca bir e-posta (Gönderi Teyidi) gönderilecektir. Tiens ile Distribütör arasındaki sözleşme Gönderi Teyidi’nin gönderilmesiyle kurulacaktır.

5.5 Sipariş verilen ürünün temin edilemeyecek olması durumunda (örneğin ürünün stoklarda olmaması, bir fiyat hatası bulunması durumu) bu durum Tiens tarafından Distribütör’e bir e-posta ile bildirilecektir. Ürünler için Distribütör tarafından bir ödeme yapılması durumunda, ürün bedeli en kısa zamanda Tiens tarafından Distribütör’e iade edilecektir.

6. MADDELER ÜZERİNDE TİENS’İN DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI

6.1 Tiens ile Distribütör arasındaki sözleşme için ürün sipariş verildiği an itibariyle yürürlükte olan Şart ve Koşullar geçerli olacaktır.

6.2 İşbu Şart ve Koşullar zaman zaman; Tiens tarafından ödemelerin alış şekli, ilgili kanun ve yönetmeliklerde değişiklikler olması vb. durumlarda gözden geçirilebilir.

6.3 Bu madde uyarınca yapılacak değişiklik ve düzenlemeler hakkında Distribütör Tiens tarafından bilgilendirilecektir. Sayfanın başına Tiens tarafından değişikliklerin ne zaman yapıldığını ifade eden bir not koyulacaktır.

6.4 Site’de sunulan bazı hizmetlerin kullanılması için kullanıcı ismi ve şifre (Kullanıcı Bilgileri) gerekmektedir. Bu bilgiler sadece Distribütör’ün kullanımına mahsustur herhangi bir 3. kişiyle paylaşılmamalı ve gizli tutulmalıdır. Bu bilgilerin doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Tiens söz konusu bilgileri kabul etme ve çekme hakkını saklı tutar. Distribütör tarafından bu bilgilerle ilgili bir güvenlik zafiyeti olduğu düşünüldüğünde Tiens bilgilendirilmelidir.

7. SİPARİŞİ İPTAL ETME VE ÜRÜN BEDELİNİ GERİ ALMA HAKKI

7.1 Distribütör 7.3’te belirtilen süre içerisinde sözleşmeyi iptal etme hakkına sahiptir. Distribütör herhangi bir sebeple fikrini değiştirir ya da ürünü elden çıkarmak isterse bu durumu Tiens’e bildirerek sözleşmeyi iptal edebilir. 

7.2 Sözleşmeyi iptal etme hakkı (1) önceden sipariş edilen ürünler, (2) güvenlik kaşesi olup ambalajı açılmış ürünler için geçerli değildir.

7.3 Sözleşmeyi iptal etme hakkı Gönderi Teyidi’nin Distribütör’e iletilmesi yani sözleşmenin kurulduğu tarihte başlar. Siparişi iptal etme hakkı Distribütör’ün ürünleri sipariş etme tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde kullanılabilir.

7.4 Sözleşmeyi iptal etmek için [bilgi@tienseurope.com] adresine e-posta gönderilmelidir.

7.5 Bu madde çerçevesinde ürünlerin hatalı olmaları veya tanımlandığından farklı olmaları nedeniyle Tiens’e iade edilmesi durumunda, hatalı ürün bedelleri Distribütör’e tam olarak iade edilir. Distribütör tarafından yapılan iade masrafları da Tiens tarafından karşılanacaktır. Söz konusu bedeller Distribütör’ün kredi kartına geri ödenecektir.

7.6 Ürünlerin Distribütör’e teslim edilmesi durumunda Distribütör’ün; (1) ürünleri en kısa yoldan Tiens’e göndermesi (ürünlerin Tiens’e iadesine ilişkin masraflar 7.5 kapsamına giren hatalı veya tanımlandığından farklı bir ürün söz konusu değilse Distribütör tarafından karşılanacaktır), (2) ürünleri mülkiyetinde tutması ve mülkiyeti altında iken ürünlere gerekli özeni göstermesi ve tedbirleri alması gerekir.

7.7 Siparişin iptal edilmesi ve bunun nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin bilgiler Gönderi Teyidinde yer almaktadır.

8. TESLİMAT

8.1 Sipariş 13. maddede belirtilen ve Tiens’in kontrolü dışında gelişen durumlar dışında Distribütör’e Gönderi Teyidinde belirtilen süre içinde teslim edilecektir. Söz konusu durumların oluşması sebebiyle ürünlerin Gönderi Teyidinde belirtilen sürede teslim edilememesi durumunda Tiens Distribütör’le iletişime geçecek ve yeni bir teslimat tarihi belirlenecektir.

8.2 Teslimat, ürünlerin Tiens’e bildirilen adrese teslim edilmesiyle gerçekleşmiş sayılacaktır. Teslimatın gerçekleşmesiyle birlikte ürünlerin sorumluluğu Distribütör’e geçecektir.

8.3 Ürünlerin mülkiyeti, ürünlerin bedeli Tiens tarafından teslimat masrafları da dahil tahsil edildikten sonra Distribütör’e geçecektir.

9. ULUSLARARASI TESLİMAT

9.1 Tiens Türkiye dışındaki adreslere teslimat gerçekleştirmemektedir. Türkiye dışından sipariş verilebilmekle beraber verilen siparişler Türkiye dışındaki adreslere teslim edilemeyecektir.

10. ÜRÜN FİYATLARI VE TESLİMAT GİDERLERİ

10.1 Ürün fiyatları Tiens tarafından Site’den zaman zaman bildirilecek ve bu fiyatların sisteme doğru girildiğinden emin olmak için gerekli özen gösterilecektir.

10.2 Ürün fiyatları zaman zaman değişiklikler gösterebilir ancak, bu değişiklikler Gönderi Teyidi ile onaylanmış siparişleri etkilemeyecektir.

10.3 Ürün fiyatları teslimat giderlerini içermemektedir. Teslimat giderleri Site’de güncellenerek belirtilmelidir. İlgili bilgi için Site’nin teslimat giderleri kısmı incelenebilir.

11. TİENS’İN SORUMLULUĞU

11.1 Tiens söz konusu Şart ve Koşullar’daki yükümlülüklerini kendi hatasıyla ihlal ederse Distribütör ’ün uğradığı zararı karşılamakla yükümlü olacaktır. Ancak, Tiens öngörülemeyen zarar ve ziyandan sorumlu tutulamayacaktır. Öngörülebilir zarar bariz bir şekilde Tiens’in veya sözleşme aşamasında Tiens ve Distribütör’ün müşterek hatalarından kaynaklanan zararlar şeklinde yorumlanacaktır.

11.2 Distribütör’ün kardan uğradığı zarar veya iş kaybı, işin aksaması ya da iş fırsatlarının kaybedilmesinden dolayı uğradığı zarardan Tiens sorumlu tutulamaz.

12. FİKRİ MÜLKİYET

12.1 Site’de yayınlanan ve Distribütör’ün onayına ve bilgisine sunulan tüm içerik ve materyaller Tiens’e ait fikri mülkiyet haklarıdır. Dolayısıyla bu içerik ve materyaller tüm dünyada telif hakları yasaları ve anlaşmaları ile koruma altındadır. Distribütörler Site’de yayınlanan içerik ve materyalleri sadece Tiens ile ilgili faaliyetlerini tanıtmak amacıyla kullanacaklardır. Bu materyallerin bahsedilen faaliyetler dışında kullanılması işbu Şart ve Koşullar çerçevesinde yasaktır. Üçüncü kişilerin bu içerik ve materyalleri kopyalamalarına, ticari faaliyetler kapsamında kullanmalarına vb. izin verilmeyecektir.

13. MÜCBİR SEBEPLER

13.1 Tiens kontrolü dışında gelişen hadiseler nedeniyle bu sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirememesi ya da gecikmeler yaşanması durumunda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

13.2 Tiens’in kontrolü dışında gelişen hadiseler yani mücbir sebepler bunlarla sınırlı olmamak üzere; grev, lokavt, üçüncü kişilerin sebep olduğu diğer sanayi hareketleri, sivil itaatsizlik, ayaklanma, isyan, başkaldırı, terör saldırıları, terör tehdidi, savaş ( ilan edilmiş olsun ya da olmasın)  ya da savaş tehdidi veya savaşa hazırlık, yangın, patlama, fırtına, su baskını, deprem, çökme, salgın hastalık veya diğer doğal afetler özel sektör ya da devletin telekomünikasyon sisteminin ve şebekesinin çökmesi bu nedenle demiryollarının, gemilerin, uçakların,  motorlu vasıtaların ve diğer ulaşım araçlarının çalışamıyor olması vb. olaylardır.

13.3 Tiens’in kontrolü dışında gerçekleşen hadiselerden dolayı sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirememesi halinde; (1) söz konusu durumu en kısa zamanda Distribütör’e bildirecek, (2) Tiens’in sözleşmeden doğan yükümlülükleri askıya alınacak ve mücbir sebebin ortadan kalkmasına kadar uzatılacaktır, (3) mücbir sebepten kaynaklı koşullar sebebiyle teslimatın yapılamaması durumunda, mücbir sebebin sonlanmasıyla yeni teslimat tarihi belirlenecektir.

 14. TARAFLAR ARASINDAKİ YAZIŞMALAR

14.1 Distribütör, Tiens ile temasa geçmek veya Şart ve Koşullar’dan kaynaklı bir yazılı ihbarda bulunmak istendiğinde bunu [bilgi@tienseurope.com] adresine e-posta göndererek veya İzzetpaşa Mh. Yeniyol Cd. Nurol Tower No:3/73 Kağıthane-Şişli/İstanbul adresine peşin ödemeli posta göndererek yapabilir. Tiens bu yazışmalara yazılı olarak cevap verecektir. Sipariş iptali için lütfen 7. maddeyi inceleyiniz.

14.2 Tiens, Distribütör’e bir bildirimde bulunması gerektiğinde veya herhangi bir konuda haberleşmesi gerektiğinde bunu e-posta veya bedeli peşin ödenmiş posta yoluyla siparişte bildirilen adrese yapacaktır.

15. DİĞER ŞARTLAR

15.1 Tiens, Distribütörlük Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini Distribütör’ün bu sözleşme kapsamındaki hak ve yükümlülükleri etkilenmeyecek şekilde bir başka kuruluşa devredebilir.

15.2 Distribütör, işbu Şart ve Koşullardan doğan hak ve yükümlülüklerini ancak Tiens’in onayı ile başkasına devredebilir.

15.3 Söz konusu Distribütör Sözleşmesi, Distribütör ve Tiens arasında yapılmıştır ve üçüncü kişilerin bu maddeleri uygulama yetkisi bulunmamaktadır.

15.4 Distribütörlük Sözleşmesi ve eklerindeki tüm maddeler münferiden uygulanacaktır. Bu maddelerden biri herhangi bir sebeple bir mahkeme ya da yetkili bir kurum kararıyla geçersiz hale gelirse, geri kalan hükümler geçerliliğini aynen koruyacaktır.

15.5 Tiens’in, Distribütör ‘ün Distribütörlük Sözleşmesi ve eklerindeki yükümlülükleri yerine getirememesi halinde kullanabileceği hakları kullanmaması ya da bu hakları kullanmakta gecikmesi bu haklardan feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.